Pages Menu
Categories Menu

Czy oplaca sie przerobic stare mieszkanie

Czy oplaca sie przerobic stare mieszkanie

Łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH) (znany także jako rozszerzania prostaty, lub EP) jest zgrubienie tkanki prostaty wokół cewki moczowej u starszych ludzi, które jest związane z problemami z oddawaniem moczu. Jest to część normalnego procesu starzenia, az czasem niektórzy mężczyźni są dotknięte bardziej niż inne.

Po 50 roku życia większość ludzi zaczynają odczuwać pewne problemy z prostatą. Pięćdziesiąt procent mężczyzn powyżej 50 lat i 90% mężczyzn w wieku powyżej 80 mają BPH. 6,4 mln mężczyzn odwiedzić lekarza dla BPH rocznie. Połowa z tych rozważyć leków lub operacji na leczenie. Prawdopodobieństwo końcu wymagającego operacji wynosi 39%. Najgorsze wyniki są utrata funkcji seksualnych z chirurgii, ostrego zatrzymania moczu (nagła niemożność oddawania moczu spowodowany nieleczonym BPH) lub uszkodzenie nerek i pęcherza moczowego. W połowie przypadków BPH obniża jakość życia ludzi. Trzydzieści sześć procent małżonków mężczyzn badanych BPH poinformował, że BPH spowodowane brakiem fizycznej intymności w ich relacjach.

Gruczoł krokowy jest orzech wielkości narządów u mężczyzn, który znajduje się tuż poniżej pęcherza moczowego. Prostata pomaga stworzyć nasienie. Płynu utworzony przez gruczoł jest wydzielany do cewki moczowej (rurki w penisa, która jest zarówno przewód moczu jak również nasienie), gdzie łączy się z i chroni plemników z jądra. Semen chroni spermy i odgrywa ważną rolę w męskiej płodności.

Płodność zwykle nie jest głównym priorytetem dla większości mężczyzn powyżej 50 roku życia, chyba że są one w związku z młodszą kobietą jeszcze w jej wieku rozrodczym, którzy chcą mieć dzieci. Warunkiem jest bardziej ohydne BPH. Prostaty otacza cewki moczowej, gdzie wychodzi z pęcherza moczowego. Jak prostaty powiększa go ściska się cewkę moczową, spowodował problemy z oddawaniem moczu, co stwarza potrzebę częstego oddawania moczu w dzień iw nocy, poczucie pilności na mocz, nie pozwalając, aby całkowicie opróżnić pęcherz i tworzenie słabe przepływy moczu, że start i stop.
Artykuł dzięki: